Seesink Makelaars, uw NVM Makelaar voor aankoop, verkoop en taxatie van woningen en MKB
  • Nvm
  • Funda
  • VastgoedCert
  • Nwwi

22-12-2009

Overbruggingsgarantie, zo werkt het

Zolang de eigen woning nog niet is verkocht durven veel kopers de stap naar een nieuwe woning niet te zetten. Begrijpelijk, de lasten voor twee woningen zijn voor veel mensen moeilijk te dragen. Als de verkoop van de eigen woning langer duurt dan gedacht heeft dit grote financiële consequenties. Een situatie die op dát moment niet gemakkelijk meer op te lossen is.

Koopt u met Overbruggingsgarantie dan bent u, in het geval van dubbele lasten, zeker van een maandelijkse financiële compensatie.

Met Overbruggingsgarantie worden de dubbele woonlasten gecompenseerd op basis van een vast percentage. Namelijk 2,5% van de koopsom van de nieuwe woning. Het garantiebedrag staat dus vooraf vast: 2,5% voor 1 jaar, 5% voor 2 jaar. Zo weten koper en verkoper dus altijd vooraf waar zij aan toe zijn.

Tijdens de (prijs)onderhandelingen over de nieuwe woning wordt afgesproken óf er Overbruggingsgarantie geldt. Wordt Overbruggingsgarantie door verkoper en koper overeengekomen dan legt de makelaar dit vast in de koopovereenkomst. Hierna wordt alles door de makelaar, notaris en CBOV (Centraal Bureau Overbruggingsgarantie) geregeld.

Nadat de koopovereenkomst door de koper en verkoper is getekend is het wachten op de notariële overdracht van het huis. De koper heeft in deze periode de tijd om de “oude” woning te verkopen. Is de “oude” woning voor de overdracht niet verkocht dan zal de Overbruggingsgarantie in werking treden:

  • Uw notaris houdt het garantiebedrag (2,5% of 5% van de koopsom) bij de overdracht in op de koopsom.
  • Het garantiebedrag gaat in depot bij de centrale depotnotaris. Uit het depot zal aan de koper maandelijks 1/12e deel worden uitgekeerd zolang de eigen woning niet is verkocht
  • CBOV controleert maandelijks of de woning van de koper nog niet is verkocht en geeft de depotnotaris opdracht tot uitbetaling.
  • Wanneer de woning van de koper is verkocht zal CBOV de eindafrekening opmaken.
  • De kosten voor de verkoper bij de woningaanmelding bedragen € 395,-- incl. 19% BTW. De afwikkelingskosten voor de koper bedragen € 395,-- incl. 19% BTW.

Overbruggingsgarantie biedt u 3 voordelen:

  • u kunt zonder zorgen een nieuwe woning kopen voordat u uw eigen woning verkoopt;
  • uw dubbele woonlasten worden maximaal 2 jaar gecompenseerd;
  • u kunt uw eigen woning voor de beste prijs verkopen omdat u geen last heeft van tijdsdruk.

Voor meer informatie zie ook: www.overbruggingsgarantie.nl

Bookmark and Share
  • Seesink Makelaars B.V.
  • Hogestraat 60, 7091CE Dinxperlo
  • Postbus 36, 7090 AA Dinxperlo

Nieuw in de verkoop